Jak szybko sprzedać motocykl?

Motocykliści ubóstwiają zmieniać maszyny – kolejny sezon na nowej maszynie to coś, czego nie da się opisać słowami. Niestety, wymiana skutera nie zawsze jest taka prosta – problemem jest bezsprzecznie znalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeśli chcemy prędko sprzedać motocykl lub inny jednoślad z silnikiem – warto sprawić takie miejsca, jak skup motocykli.

To specjalna jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w nabywaniu motorów i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – błyskawicznie i bezpiecznie. Jeśli wobec tego potrzebujemy pieniędzy lub ewentualnie najzwyczajniej w świecie pragniemy wymienić motor, lecz nie mamy wolnego czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać kłopot i zaproponuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda procedura sprzedaży motocykla w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę gruntownie zaprezentować oraz wystawić ogłoszenie – najprzyzwoiciej w internecie. Sprawdza się też gazeta czy poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – nieraz nawet parę miesięcy (czym droższy lub też znacznie bardziej egzotyczny motor lub ewentualnie skuter, tym dłużej wypatruje innowacyjnego właściciela). W wypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy i miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Procedura wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź też za pomocą internetu) i przedstawiamy maszynę, którą chcemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przybywa na umówione miejsce oraz ogląda motocykl

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje propozycję, jaką sprzedający ma prawo zaakceptować lub odrzucić. Wycena najczęściej jest gratisowa, także nie ma obaw, że w razie odmowy, wyprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po przekazaniu gotówki – skup zabiera motocykl.

 

To wszystko – łatwe, łatwe i przyjemne. Skup załatwia wszystkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający jesteśmy w stanie radować się dużym zastrzykiem gotówki oraz możliwością zakupu kolejnej machiny bądź też wydania pieniędzy na inny upragniony cel.