Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek także w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten kusicielski region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też Wycieczki Integracyjne Chortycia. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym rejonie oraz kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyśmienitą kuchnią oraz niezwykle, jednakowoż to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są wybitnie analogiczne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, świetna kuchni oraz mnóstwo inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Rzeszów